O mnie


Nazywam się Sebastian Kaliciński. Urodziłem się w latach 70-tych ubiegłego stulecia, co uważam za jeden z moich atutów. Dzięki temu zdążyłem jeszcze poznać urok życia sprzed „wielkiej transformacji”. I miałem to wielkie szczęście, że mogłem dorastać w czasach, w których powszechne było to co dzisiaj coraz trudniej znaleźć: prawdziwe i szczere relacje z ludźmi.

 Do szacownego grona pilotów wycieczek dołączyłem jeszcze podczas studiów. Studiując Socjologię nauczyłem się lepszego zrozumienia ludzi i świata. Bo przecież każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. A w pracy pilota jest to przecież jedna z najważniejszych umiejętności.

 Kiedy w 2000 roku zdobyłem licencję Pilota Wycieczek, GPS-y nie były tak powszechne jak obecnie. To też tradycyjna, papierowa mapa nie jest mi obca. A ja nadal na wyjazdach pracuję także w oparciu o takie „relikty przeszłości” :-). Aczkolwiek dzisiaj sprawnie łączę „tradycję z nowoczesnością”, pracując na wycieczkach w oparciu o własny zestaw profesjonalnego, bezprzewodowego nagłośnienia „Tour Guide” – Okayo WT-300n.

 Przez 14 lat pracę pilota wycieczek łączyłem z pracą w dużej korporacji telekomunikacyjnej gdzie pomyślnie udawało mi się łączyć obowiązki „menedżerskie” z wyjazdami. W tej pracy zdobyłem ogromny bagaż doświadczeń związanych z obsługą klienta, prowadzeniem negocjacji i rozwiązywaniem sytuacji spornych, konfliktowych. A to wiedza, która podczas pracy w turystyce jest wręcz niezbędna i pozwala mi pracować na odpowiednio wysokim poziomie.

 Kilka lat temu w końcu porzuciłem korporację i postanowiłem w całości poświęcić się temu. co kocham najbardziej: podróżowaniu oraz pilotowaniu dla Państwa wycieczek. Jak na razie wiele wskazuje na to, że dokonałem słusznego wyboru! 🙂

 Do zobaczenia na naszej wspólnej wycieczce!